Donice kompozytowe – elegancka dekoracja nie tylko do ogrodu

Należysz do grona miłośników zieleni? Lubisz otaczać się naturą, a hodowla kwiatów to Twoje hobby? A może po prostu marzysz, aby zaaranżować balkon lub taras w nowoczesny sposób? Jeśli tak, zwróć szczególną uwagę na kompozytowe donice tarasowe. To ciekawe rozwiązanie, które pozwoli odmienić przestrzeń otaczającą Twój dom.

 

Rośliny są ozdobą samą w sobie. Warto im jednak nadać wyjątkowej oprawy, umieszczając je w eleganckich i nowoczesnych osłonach. Wcale nie muszą być to doniczki szklane czy ceramiczne, które – choć ładne – są zwłaszcza na zewnątrz narażone na szybkie uszkodzenie. Silne mrozy zimą, mocniejszy podmuch wiatru albo przypadkowe potrącenie – tak niewiele trzeba, aby potłukły się i straciły swój urok. To jedna z przyczyn, dla których coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie donic z kompozytu w ogrodzie, na balkonach czy tarasach.

Czym są donice kompozytowe?

Donice kompozytowe powstają z tego samego materiału, który jest wykorzystywany do tworzenia desek tarasowych. To mieszanka mączki drzewnej oraz tworzyw sztucznych – polimerów termoplastycznych. Co daje takie połączenie? Kompozyt zyskuje walory estetyczne drewna, a jednocześnie jest wyjątkowo odporny na:

  • działanie wysokich i niskich temperatur,
  • duże obciążenia i uszkodzenia mechaniczne,
  • działalność szkodników – np. insektów czy gryzoni,
  • wilgoć oraz pleśń,
  • działanie promieni słonecznych – co powoduje, że nie blaknie na przestrzeni lat,
  • ogień – jest więc materiałem bezpiecznym.

Dlatego idealnie sprawdza się do tworzenia rozmaitych konstrukcji wykorzystywanych na zewnątrz budynku – włączając w to donice tarasowe. Warto podkreślić również, że kompozyt nie wymaga częstej konserwacji, żmudnego malowania ani wykonywania innych prac serwisowych. Warto się więc na niego zdecydować również z uwagi na komfort.

Donice tarasowe: wyjątkowa estetyka i wytrzymałość

Donice kompozytowe niezawodnie sprawdzają się zarówno na balkonach i tarasach, jak również w ogrodach i w przestrzeni publicznej. Można je wykorzystać choćby przy dekorowaniu alejek parkowych czy w otoczeniu siedziby firmy. Warto się na nie zdecydować nie tylko ze względu na wytrzymałość. Ich ogromną zaletą jest również estetyka, która perfekcyjnie wpisuje się w aktualnie obowiązujące trendy.

Kompozytowe deski – ułożone pionowo lub poziomo – do złudzenia przypominają naturalne drewno. Idealnie współgrają więc z rośliną, która wypełnia donicę. Cała kompozycja świetnie prezentuje się więc na tarasach w stylu skandynawskim czy rustykalnym. Donice kompozytowe sprawdzą się też na balkonach urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Klucz do sukcesu leży w wyborze odpowiedniego wzoru oraz koloru. Na przykład w kolekcji donic tarasowych z kompozytu firmy CoDeck można znaleźć modele w odcieniach grafitu czy szarości, które przełamują schematy aranżacyjne i budują stonowaną, ale designerską przestrzeń.

Czy zatem warto zainwestować w donice tarasowe z kompozytu? Zdecydowanie tak. To inwestycja na lata w niepowtarzalną estetykę otaczającej Cię przestrzeni.