DESKI TARASOWE KOMPOZYTOWE – TWÓJ SPOSÓB NA ELEGANCKI TARAS NA LATA

Rozważasz remont tarasu i zastanawiasz się nad tym, jakie podłoże wybrać? Jeżeli zależy Ci na wytrzymałości, doskonałej estetyce oraz naturalnym i minimalistycznym wyglądzie – deski tarasowe WPC to rozwiązanie dla Ciebie. Sprawdź, dlaczego w ostatnich latach są jednym z najczęściej wybieranych materiałów – nie tylko na tarasy.

Czym są deski tarasowe kompozytowe? Czym różnią się od klasycznych desek drewnianych? Jak wygląda ich montaż? Oto, co warto o nich wiedzieć.

Deski tarasowe WPC, czyli co?

deski tarasowe kompozytoweSkrót WPC, którego często używa się w odniesieniu do desek kompozytowych, pochodzi od angielskiego określenia „Wood Plastic Composites”, a więc „kompozyt z drewna i plastiku”. I rzeczywiście, materiał, z którego powstają te komponenty to połączenie mączki drzewnej oraz polichlorku winylu, czyli popularnego PCW.

Dlaczego łączy się te właśnie materiały? Odpowiedź jest prosta: aby wykorzystać zalety obu typów podłoża (drewnianego i z tworzywa) i wyeliminować ich wady. W efekcie deski tarasowe kompozytowe produkowane z drewna i tworzywa sztucznego:

  • wyglądem przypominają drewniany parkiet – co pozwala stworzyć naturalną, minimalistyczną aranżację tarasu, która świetnie prezentuje się o każdej porze roku,
  • mogą być wybarwione na rozmaite kolory – dzięki czemu możesz zadecydować o ostatecznym efekcie estetycznym,
  • są niesamowicie odporne na działanie wilgoci i drobnoustrojów, a także promieniowanie słoneczne czy zmiany temperatur – to sprawia, że przez lata prezentują się doskonale i nie ulegają łatwo uszkodzeniu,
  • są dodatkowo odporne na działanie insektów (np. korników), a także gryzoni,
  • są trudnozapalne – co czyni je bezpieczniejszymi niż taras z drewna,
  • pozwalają na łatwy montaż – dobry producent desek tarasowych z kompozytu, np. CoDeck oferuje deski kompozytowe, których instalacja zajmuje ok. 60% mniej czasu niż innych typów podłoża kompozytowego.

Warto też zwrócić uwagę na właściwości antypoślizgowe – to szczególnie ważne w okresach zwiększonej wilgoci, a także zimą. Dobrej jakości deski tarasowe WPC skutecznie chronią przed poślizgnięciem się i zapewniają bezpieczne poruszanie się po tarasie niezależnie od warunków pogodowych.

Dobry producent desek tarasowych, czyli jaki?

Jeśli rozważasz montaż desek kompozytowych na swoim tarasie, uważnie wybierz producenta, z którym podejmiesz współpracę. Na rynku znajdziesz wiele ofert. Różnią się od siebie nie tylko ceną. Pamiętaj: w podłoże na taras inwestujesz na lata. Dlatego najważniejsza jest jakość desek kompozytowych, a także ich estetyka.

Zwróć zatem uwagę, aby deski tarasowe kompozytowe:

  • były dostępne w ciekawych kolorach – takich, które dopasują się do aranżacji otoczenia domu, jaką masz w planach; modne są np. odcienie grafitu, szarości czy czekolady,
  • zapewniały łatwy i wygodny montaż – dobry producent desek tarasowych da Ci możliwość wybrania typu klipsów montażowych – jeśli zdecydujesz się na szerszy, łatwiej Ci będzie np. wymienić w przyszłości pojedynczą deskę,
  • były uzupełnione o wszystkie elementy montażowe – m.in. legary montażowe oraz listwy kątowe – powinny być dostępne w tym samym systemie, który wybrałeś.

Biorąc pod uwagę te wskazówki, zakupisz deski kompozytowe, które staną się funkcjonalną dekoracją Twojego tarasu na lata.